WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Patrol Rozminowania znów w Krzeszowie

Od informacja prasowa 14-05-2018 : 13:50

Dwa miesiące temu na terenie krzeszowskiego opactwa została znaleziona broń z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwany został patrol saperski, który w pobliżu znalazł kolejny przedmiot niebezpieczny, tj. granat radziecki. W związku z faktem, iż Krzeszów odwiedza rocznie ponad 120 000 turystów i pielgrzymów, Bolesławiecki Patrol Saperski zobowiązał się do przeprowadzenia szczegółowych prac saperskich obejmujących cały teren krzeszowskiego sanktuarium.

 

Od jutra (tj. od 15 maja) siedmioosobowy zespół saperski na 3 dni zakwateruje się w Pocysterskim Zespole Klasztornym w Krzeszowie, aby przeczesać teren w przedmioty niebezpieczne. Na miejscu pojawią się specjalne wozy, w których magazynowane będą znaleziska. Krzeszów ma bardzo bogatą historię, a klasztor był miejscem wielu zdarzeń podczas II wojny światowej, był tutaj szpital polowy, a w jednym z kościołów ukryta została niemiecka "Berlinka" - czyli jeden z największych i najbardziej tajnych hitlerowskich depozytów. Jest to z pewnością jedynie skromna część historii, którą znamy. A, co jeszcze działo się w Krzeszowie i dlaczego znaleźliśmy tutaj broń? Tego miejmy nadzieję dowiemy się w najbliższym czasie.

Fundacja "Europejska Perła Baroku" informuje, że w dniach 15-17 maja mogą pojawić się utrudnienia w ruchu turystyczno-pielgrzymkowym. 
Przypominamy również, że prace mają na celu zapewnienie stu procentowego bezpieczeństwa dla odwiedzających. Nie możemy do siebie dopuścić myśli, że ktokolwiek w takim miejscu mógłby czuć się zagrożony.

 | 730 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 4 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry