WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Uczniowie i przedszkolaki zatańczyli poloneza

Od 13-05-2018 : 16:26

Około 150 uczniów i przedszkolaków z cieplickich placówek, zatańczyło biało-czerwonego poloneza na Pl. Piastowskim w Cieplicach.

W ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości i wszystkich przedsięwzięć jakie podjęły placówki oświatowe w Cieplicach zorganizowano z udziałem szkół i przedszkoli wspólne zatańczenie poloneza.

-”Podczas spotkania w ramach organizowanych imprez z okazji obchodów 100 rocznicy niepodległości wpadłam na pomysł żeby zrobić integracyjnego poloneza angażując w to dzieci z przedszkoli i młodzież ze szkół. Wszyscy bardzo chętnie zareagowali na tę propozycję pozytywnie i stąd to całe przedsięwzięcie” - Anna Szydłowska Robak z-ca dyr. Zespołu Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

Przybyłych gości powitał Prezydent Miasta Marcin Zawiła, który oficjalnie dał sygnał do rozpoczęcia tańca. 74 pary rozpoczęły pokaz, który skwitowany został ogromnymi brawami. Nad wszystkim czuwał Jakub Kiślański nauczyciel z „Rzemiosł” i II LO w Cieplicach, który sprawił, że dzieci i młodzież w ciągu kilku godzin nauki poznała kroki naszego tańca narodowego.

-”Była to bardzo wdzięczna i mozolna praca. Dzieci były bardzo chętne do współpracy. Było mi bardzo miło z nimi pracować. Zajęło mi to bardzo dużo czasu, żeby nauczyć aż siedem placówek. Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim paniom ze szkół i przedszkoli, które ćwiczył z dziećmi przygotowany przeze mnie układ.”- Jakub Kiślański nauczyciel z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych i II LO w Cieplicach.


 

Była to niewątpliwie wspaniała zabawa i miejmy tylko nadzieję, że tego typu imprezy na stałe zagoszczą w kalendarzu.| 884 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 10 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry