WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

PixelMania 2k18 we Wleniu

Od Fundacja Nasz Wleń 11-05-2018 : 08:04

Tradycyjnie, jak co roku we Wleniu zrobi się bardzo kolorowo. Wszystko to za sprawą sierpniowego wydarzenia PixelMania 2k18, międzynarodowego wydarzenia fotograficznego skupiającego pasjonatów cosplayu z całego świata

 

Event odbędzie się w drugi weekend sierpnia 2018 roku we Wleniu, a mieszkańcy okolicznych miejscowości po raz kolejny będą przecierać oczy ze zdumienia, mijając postaci z popularnych bajek, filmów i gier wideo.

 

Fotograf: Mindbreaker Studio https://www.facebook.com/MindbreakerStudio/

 

Czym jest cosplay? “Cosplay to nie tylko "przebieranie się". To zabawa, hobby, pasja, ciągłe doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Jakich? Od występów scenicznych przez pozowanie, na szyciu i obróbce różnych materiałów kończąc.” - mówi Mateusz Zahora, znany polski fotograf cosplayowy ze Studia Zahora.

 

https://www.youtube.com/watch?v=YcOInAKcTcw

 

W tym roku na wydarzeniu pojawi się około 150 uczestników z niemal całego świata. Zainteresowanie PixelManią wyrazili artyści z 30 krajów, w tym USA, Kanady, Chin, Turcji, Brazylii, Meksyku, Australii czy Nowej Zelandii. Wśród gości pojawią m.in. Kamui Cosplay, Sweet Angel, eosAndy i Studio Zahora.  


Wleń jest malowniczym i przepięknie usytuowanym miasteczkiem, które idealnie nadaje się jako baza wypadowa takiego wydarzenia. Nieopodal miasta znajdują się bowiem nie tylko ruiny zamku, Pałac Książęcy czy zapora, ale również niezwykłe dzieła natury, do których zaliczamy np. mały wodospad w Dzikim Wąwozie. Partnerami PixelManii są między innymi Siruwia, Fundacja Twoje Dziedzictwo, Alpaki z Proszówki, dzięki którym uczestnicy mają dostęp ogrodu japońskiego, pięknego kościoła Perły Żeliszowskiej, a także mogą zrobić sobie zdjęcia z uroczymi alpakami.

Na zdjęciu: KaddiCosplay https://www.facebook.com/KaddiCosplay/ i Rendom Fotografu https://www.facebook.com/RendomFotografu/ oraz alpaki z Hodowli Alpak z Proszówki https://www.facebook.com/Hodowla-Alpak-Alpaki-z-Prosz%C3%B3wki-301745376595038/


 

Organizatorem i pomysłodawcą PixelManii jest Fundacja Nasz Wleń, w dorobku której znajdują się poprzednie 3 edycje FotoCon’u, a także WleńKon 2016, na którym zjawiło się prawie 400 osób z okolicznych miejscowości. Wszystkie 3 imprezy, nie powstałyby gdyby nie wsparcie UMiG Wleń, które nie tylko zapewniło im miejsce pod wydarzenia, ale wsparło również środkami finansowymi.

 

Więcej informacji na temat PixelManii znajdziecie na stronie http://pixelmania.photo oraz ich fanpagu https://www.facebook.com/pixelmaniaevent/

 | 661 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 4 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry