WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Wodnik tłumaczy dlaczego woda jest droższa

Od 09-05-2018 : 13:08

Wrocławski oddział Wód Polskich zatwierdził wniosek taryfowy przygotowany przez spółkę Wodnik dla nowej ceny wody i ścieków w Jeleniej Górze. Będzie drożej.

 Taryfa obowiązywać będzie przez trzy lata. Zakłada, iż przez najbliższe 12 miesięcy od uprawomocnienia się decyzji jeleniogórzanie zapłacą za wodę 6,40 zł netto a za ścieki 6,52 zł netto - za 1 m.sześc. Po roku woda kosztowac będzie 6,60 zł netto, a ścieki 6,73 zł - za 1 m.sześc. Po dwóch latach cena odpowiednio wzrośnie do 6,81 zł netto za 1 m. sześc. wody i 6,97 zl netto za 1 metr sześc. ścieków.

Spółka Wodnik, która jest autorem wniosku taryfowego, tłumaczy, że podwyżka cen wody i ścieków jest konieczna aby spółka mogła funkcjonować. Tymczasem Wody Polskie w świetle nowego prawa wodnego naliczyły spółkce nową opłatę stałą związaną z eksploatacją oczyszczalni ścieków. To 550 tysięcy złotych w skali roku. Przedstawiciele zarzadu Wodnika nie kryją zaskoczenia wysokościa opłaty i sposobem jej wyliczenia.  Zapowaiadają złożenie odwołanie do Sądu Administracyjnego.

Z konferencji prasowej poświęconej sprawom nowej taryfy prowadziliśmy relację na żywo : 

 | 1753 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 9 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry