WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Policjant w czasie wolnym złapał złodzieja

Od KMP JG 09-05-2018 : 11:22

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie kradzieży kabla telekomunikacyjnego w Jeleniej Górze. Podmiot pokrzywdzony szacuje poniesione straty. Zatrzymany swoim działaniem zakłócił działanie sieci telekomunikacyjnych. Mężczyzna został zatrzymany między innymi przez policjanta, który w czasie wolnym zauważył go w momencie cięcia kabla i powiadomił oficera dyżurnego KMP w Jeleniej Górze. Teraz grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Wydziału Prewencji z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 25-letniego jeleniogórzanina podejrzewanego o usiłowanie kradzieży kabli telekomunikacyjnych oraz o próbę wpłynięcia siłą na czynności funkcjonariuszy.

8 maja 2018 roku około godziny 13.10 policjant z KP I w Jeleniej Górze , w czasie wolnym będąc na wycieczce rowerowej wraz z bratem, żołnierzem Wojska Polskiego zauważyli w okolicach kładki dla pieszych przy jednym z mostów w Jeleniej Górze, mężczyznę , który siekierą ciął kabel telefoniczny. Funkcjonariusz o powyższym fakcie powiadomił oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, który na miejsce skierował patrol policji.

Podejrzewany o kradzież kabli mężczyzna na widok mundurowych zaczął uciekać, a następnie próbował ukryć się w pobliskim budynku. Mężczyzna był bardzo agresywny, nie reagował na polecania i przez cały czas wymachiwał siekierą grożąc policjantom.

Został obezwładniony i zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Podejrzewany o te czyny to 25-letni jeleniogórzanin. Uszkodził on 50 metrów przewodu, powodując zakłócenia sieci. Podmiot pokrzywdzony szacuje poniesione straty.

Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

podinsp. Edyta Bagrowska

 | 1300 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 5 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry