WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Obchody 73 Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej

Od 08-05-2018 : 23:09

Kilka minut po godz.12 pod pomnikiem "Martyrologii i Chwały Oręża Polskiego" w cieplickim Parku Zdrojowym odbyły się obchody 73 Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej.

Tradycyjnie obchody poprowadził płk. Marek Gołębiowski, który rozpoczął od hymnu narodowego, a następnie powitania przybyłych kombatantów, władz miasta i ościennych gmin, sztandarów szkół i organizacji, oraz mieszkańców. Następnie głos zabrał Prezydent Miasta Marcin Zawiła.

-” Wydarzenia II Wojny Światowej stają się coraz bardziej odległe. Coraz mniej wśród nas osób, które doświadczyły wojny. Obraz wojny zaczyna się przekształcać, szczególnie młodzi ludzie zaczynają czerpać wiedzę o niej z filmów, powieści, czy komiksów. Myślę że to bardzo ważne żeby takie spotkanie w mieście się odbywało. Żebyśmy My w imieniu naszych mieszkańców mogli dać wyraz szacunkowi i pamięci. Dobrej pamięci o tamtych czasach...Ja myślę, że dzisiaj po tym spotkaniu wszyscy, którzy myśląc o wojnie będą myśleli nie tylko o tych bohaterach, którzy walczyli i którzy ginęli z bronią w ręku, ale też o tych którzy cierpieli. Będziemy mieli świadomość, że dziś my Polacy, my jeleniogórzanie powinniśmy pamiętać o tym aby uczynić wszystko żeby ta sytuacja nigdy się nie powtórzyła...” Prezydent Miasta Marcin Zawiła.

Płk Edward Jakubowski serdecznie podziękował wszystkim przybyłym na tą uroczystość w swoim wyjątkowym przemówieniu nawiązał do przeszłości a szczególnie do okrucieństw II Wojny Światowej. Na zakończenie delegacje i przybyli goście złożyli kwiaty i wieńce pod pomnikiem.


 | 445 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 2 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry