WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

JUBILEUSZ PSM I stopnia im. JANINY GARŚCI w JELENIEJ GÓRZE

Od PSM I st. im. J. Garści 08-05-2018 : 13:27

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze obchodzi Jubileusz XXXV lecia.

Oficjalna uroczystość odbędzie się 19 maja 2018 roku w Sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Swoje podwoje przy ulicy Staromiejskiej 3, dla uczniów uzdolnionych muzycznie szkoła otworzyła  1  września 1982 roku. Na początku były to dwie klasy: pierwsza i druga  dziecięca oraz pierwsza i druga młodzieżowa. Klasy pierwsze powstały z dzieci, które pomyślnie przeszły badanie predyspozycji muzycznych, a klasy drugie powstały na bazie uczniów Ogniska Muzycznego. Uczniowie mieli do wyboru naukę gry na fortepianie, akordeonie, klarnecie lub skrzypcach.W 10 rocznicę działalności PSM, 1 września 1992 roku rozpoczęła działalność Filia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. przy Szkole Podstawowej Nr 11 w Jeleniej Górze. Utworzono tu trzy klasy „m” (muzyczne) w cyklu 6-letnim. Do klasy pierwszej nabór odbył się drogą badania zdolności muzycznych, a do klasy drugiej  i trzeciej  przyjęto dzieci biorące udział w tzw. Eksperymencie Muzycznym przy SP Nr 11.                                               

Kolejna ważna data w historii szkoły, to 24 kwietnia 2003 roku, kiedy  nadano szkole imię wybitnej kompozytorki i pedagoga – Janiny Garści .                                                                                                 

Obecnie szkoła liczy ponad 200 uczniów, którzy uczą się w 6 klasach w cyklu 6 letnim i 4 w cyklu 4 - letnim oraz 32 nauczycieli o specjalizacji: skrzypce, fortepian, gitara, perkusja, flet, klarnet, akordeon, wiolonczela. Do szkoły uczęszczają dzieci z Cieplic, Sobieszowa, Piechowic, Szklarskiej Poręby, Podgórzyna, jeleniogórskiego „Zabobrza” i Jeżowa Sudeckiego.                                                             

Od 2009 roku dyrektorem PSM I stopnia jest  Anna Pietrzak. Jej poprzednicy to: Wiesława Tobiasz (2001 – 2009) i Tadeusz Matysiak - (1982 – 2000), który był założycielem i pierwszym dyrektorem szkoły.

ZAPRASZAMY NA KONCERT  19 maja 2018 r. do Filharmonii Dolnośląskiej.                                           

Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w sekretariacie szkoły przy ulicy Staromiejskiej 3.

Oficjalnym Partnerem uroczystości jest Miasto Jelenia Góra.  | 511 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 5 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry