WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Jelenia Góra : Blisko 60 kierowców ukaranych mandatami

Od KMP JG 08-05-2018 : 10:59

59 kierowców ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości to efekt prowadzonej 7 maja 2018 roku policyjnej akcji "Prędkość". Działania prowadzone były w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych miasta.

 

Skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

 

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. Podczas działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

 

Efektem tych działań było ukaranie 59 kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 79 pojazdów.

 

Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta i powiatu jeleniogórskiego. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi.

 

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

 

podinsp. Edyta Bagrowska| 881 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 8 + 4 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry