WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Olimpijczycy w areszcie

Od 08-05-2018 : 09:21

Nasi wybitni olimpijczycy, reprezentanci narodowi w saneczkarstwie - Wojciech Chmielewski, Mateusz Sochowicz i Paweł Zimoń byli gośćmi w jeleniogórskim areszcie śledczym, gdzie przed trzydziestoosobową grupą osadzonych opowiadali o swojej sportowej przygodzie.

Spotkanie, które trwało ponad godzinę to mnóstwo ciekawych pytań i prezentacji. Osadzeni z ogromnym zainteresowaniem słuchali o tym jakże ciekawym, lecz nie docenianym w naszym kraju sporcie jest saneczkarstwo. Olimpijczycy pokazali sprzęt na jakim trenują i startują podczas zawodów. Była prezentacja zdjęć i filmów z ostatniej olimpiady zimowej w PyeongChang 2018. Niezaspokojona ciekawość przełożyła się na wiele ciekawych pytań jak m.in. wyglądają przygotowania do zawodów, gdzie i jak trenują. Okazuje się, że na treningi nasi kadrowicze muszą jeździć około 300 km do sąsiednich Niemiec, gdyż w naszej okolicy nie ma nigdzie toru saneczkowego na którym zawodnicy mogą trenować.

-”Więzienie wydawałoby się, że to taka instytucja całkowicie zamknięta, że tam na ogół jest rygor, nic się nie dzieje, rygor i dyscyplina. My jednak od wielu lat wychodzimy z taką inicjatywą i w ramach organizowanych zajęć kulturalno-oświatowych, oraz różnych programów readaptacyjnych wychodzimy naprzeciw różnym też oczekiwaniom, zainteresowaniom zarówno osadzonych jak i nas kadry penitencjarnej. W ramach organizowanych dla osadzonych w naszym areszcie śledczym cyklu różnego rodzaju zajęć kulturalno-oświatowych, sportowych programów readaptacyjnych od wielu lat mamy taki cykl spotkań ze znanymi postaciami świata sporu, kultury, teatru. W naszej jednostce gościliśmy już koszykarzy jeleniogórskiej drużyny „Sudety Jelenia Góra”, piłkarki „KPR Jelenia Góra”, kulturystów, ratowników GOPR. Dzisiaj akurat taka inicjatywa i taka okazja i oczywiście wielka przyjemność na naszym terenie gościć olimpijczyków naszą narodową drużynę saneczkarzy. Myślę, że zajęcia prowadzone dla osadzonych były bardzo ciekawe. Pokazały nam jak wyglądają te igrzyska nie tylko z tego co widzimy w telewizji i z przekazu mediów, ale jak one wyglądają też od kuchni. Jak sportowcy się przygotowują do tych igrzysk. Jak wygląda ich codzienne życie, treningi, oczywiście dieta i rygory jakim ten sport jak i wiele innych dyscyplin sportowych jest obwarowany.” - mjr. Mariusz Mrozewski rzecznik prasowy aresztu śledczego w Jeleniej Górze.

W ramach cyklu zajęć planowane są kolejne spotkania. Planowane jest spotkanie m.in z naszym utytułowanym sportowcem bokserem Tomaszem Adamkiem.| 1728 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 10 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry