WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
Wiadomości

Weekend majowy na jeleniogórskich drogach

Od KMP JG 07-05-2018 : 10:23

Długi weekend majowy już za nami. Dla mieszkańców był to czas wypoczynku, a dla jeleniogórskich policjantów okres bardzo intensywnej pracy.

 

Podczas minionych dni weekendu funkcjonariusze przeprowadzili 793 interwencje, zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących pojazdami, ukarali mandatami 724 kierujących za różne wykroczenia drogowe, w większości za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 14 kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące.

 

Majowy weekend na jeleniogórskich drogach przebiegł dość spokojnie. Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiega od liczby zdarzeń odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych. W tym czasie na naszych drogach doszło do kilkunastu kolizji oraz 2 wypadków drogowych. Główną przyczyną kolizji było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 

Do pierwszego wypadku drogowego doszło 28 kwietnia 2018 roku około godziny 13.45 w Zachełmiu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni motocyklista z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na pobocze, a następnie spadł z motocyklem za skarpy. Odniósł obrażenia powyżej dni 7. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Do drugiego wypadku doszło 30 kwietnia br. około, godziny 15.10 w Piechowicach na ul. Pakoszowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący pojazdem marki VW Polo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 44-letniemu rowerzyście. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Odniósł obrażenia powyżej dni 7. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Jeleniogórscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 9 kierujących, którzy mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu, zatrzymali 5 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami,4 kierujących, którzy mieli cofnięte na 3 miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami oraz zatrzymali 8 poszukiwanych, w tym 1 na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania celem ekstradycji do Niemiec. Ponadto ukarali mandatami 724 kierujących, za różne wykroczenia w ruchu drogowym, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 14 praw jazdy, kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o co najmniej 51 km.

Od 27 kwietnia br. do 6 maja funkcjonariusze obsłużyli łącznie 793 interwencje, zarówno domowe, jak i w miejscu publicznym.

Jeleniogórscy policjanci apelują do kierowców o rozsądek i rozwagę. Kierowcy „noga z gazu”.

podinsp. Edyta Bagrowska

 | 772 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 9 + 1 ):
WIADOMOŚCI SPORT OGŁOSZENIA LIGA TYPERA
do góry